Beauty w Polsce

Switch to desktop Register Login

Inne medyczne newsy

Lifting strun głosowych

głos

głos - głos
Ludzie podciągają sobie twarz wykonują też inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, aby wyglądać lepiej a przede wszystkim młodziej. W ten sposób wydaje się im, że zrobili wszystko by zatrzymać młodość. Nie sądząc, że jest jeszcze jedna rzecz, która jest w stanie zdradzić ich wiek a jest to nic innego jak ich głos a raczej barwa ich głosu.
Ogólnie wiadomo, że z wiekiem nie tylko zmienia się twarz, sylwetka, sposób poruszania się, ale zmienia się tez głos, co oznacza, że zmienia się jego barwa. Można powiedzieć, że staje się dość charakterystyczna dla wieku. Tembr głosu staje się niższy może też być też lekko chrapliwy.
Czy zmiana jego brzmienia – barwy powinna być wskazaniem do liftingu głosu? 

Wielu laryngologów lubi termin lifting głosu, choć lepszą nazwą dla tego typu zabiegów byłoby zapewne nazwanie go kosmetyką dźwięku, bo jednak lifting może się tu kojarzyć z odmłodzeniem brzmienia głosu a zabieg ma na celu próbę powrotu do oryginalnych funkcji głosu, czyli takiego, jakim dysponowaliśmy przed upływem lat.
Określenie "lift głosu" został złowiony wśród laryngologów, którzy zgadzają się, że procedury zabiegowe, które mające na celu zmianę barwy głosu, są coraz bardziej powszechne wśród osób, które właśnie chcą się odmłodzić.
Z roku na rok rośnie też liczba osób zainteresowanych tego typu zabiegami.
Na czym polega sam zabieg?
Lifting głosu wcale nie musi oznaczać operację. Efekt odmłodzenia głosu można osiągnąć poprzez odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Co najmniej 75 do 80 procent osób szukających poprawy brzmienia swojego głosu, może osiągnąć swój cel poprzez terapię głosu i rehabilitację.
Jednym z powodów, dla których termin kosmetyka strun głosowych byłby poprawniejszy merytorycznie jest to, że termin lifting sprawia, że ludzie myślą, że mogą wykonać szybką operację i wrócić do domu. A to nie działa w ten sposób.
Procedura liftingu głosu zaczyna się od dokładnego przebadania pacjenta, aby wykluczyć takie problemy zdrowotne jak: patologię krtani, w tym choroby refluksowej gardłowo-krtaniowej (LPR). Także wszelkiego rodzaju guzki i polipy, muszą być przed wszczęciem procedury liftingu zostać wyleczone. Rozedma płuc i inne problemy, które mogą zmniejszyć przepływ powietrza potrzebny do wytwarzania dźwięku muszą być również brane pod uwagę, przez lekarza przed podjęciem decyzji o najlepszej metodzie leczenia.
Należy wziąć pod uwagę, też inne problemy zdrowotne, jakie mogą mieć wpływ na głos, a są wśród nich takie przyczyny jak zażywanie niektórych leków na nadciśnienie czy depresję. Ale też wiele innych zaburzeń.. Trzeba też przeprowadzić wywiad z pacjentem na temat lekarstw, jakie aktualnie stosuje, bo mogą one powodować wysuszenie, drżenie, utrata koncentracji oraz innych skutków ubocznych, które mogą w konsekwencji powodować zaburzenia głosowe.
Kiedy problemy zdrowotne są odkryte i wyeliminowane czas na terapię w której skład wchodzą ćwiczenia wokalu, ćwiczenia aerobowe, aby zwiększyć pojemność płuc i ćwiczenia głosu mające na celu wzmocnienie fałdów głosowych.
W pewnym wieku głos ulega zmianie, ponieważ następuje zanik mięśni wewnętrznej krtani, fałdy przestają się szczelnie zamknąć, umożliwiając ucieczkę powietrza i tworzenia świszczącego głosu, dużo cichszej tonacji oraz jego drżenia. Wstrzyknięcia w tym wypadku wypełniacza może tymczasowo dodać masę fałdom głosowym, a zastrzyki autogenicznej tkanki tłuszczowej mogą powodować stały wzrost gęstości tkanki. Jeśli pacjent potrzebuje więcej strun głosowych luzem, małe podkładki wykonane z Gore-Tex lub Silastic mogą też, w tym wypadku zostać wszczepione.
Zabieg taki polega na zrobieniu nacięcia w dolnej części krtani i zrobieniu małego otworu w chrząstce krtani, przez który umieszcza się wyżej wymienione podkładki, taki zabieg przynosi pacjentowi korzyści w formie mocniejszego wokalu, a co za tym idzie silniejszego głosu przy dość niskim nakładzie pracy.
Wciąż rośnie zainteresowanie tego typu zabiegami. Procedury liftu głosu mogą tez przynieść znaczną poprawę brzmienia głosu, gdy został on zniszczony przez alkohol, palenie papierosów czy przyczyny wynikające z wykonywanego zawodu, który w znacznym stopniu go nadwerężył.
Duże wpływ dla popularności tego zabiegu ma ogólne przekonanie społeczne, że głos człowieka koreluje z jego zdolnościami poznawczymi, inteligencją i sprawnością umysłowo fizyczną. Uważa się, ze ludzie mają naturalną tendencję do wnioskowania, że kogoś z chorym, niepewnym głosem uważa się za niedołężnego oraz chwiejnego umysłowo.
Wciąż są szukane nowe metody liftingowania głosu, naukowcy szukają sposobów dostarczania czynników wzrostu i komórek macierzystych, aby odmłodzić starzenia strun głosowych.

© Beauty w Polsce 2005 - 2017 . Powered by Grafic Art

Top Desktop version